Baidarių žygis Širvintos upe

Kaip ir kiekvienais metais Draugija vasarą organizuoja baidarių žygį kuria nors Lietuvos upe. Šie metai nebuvo išimtis.

Saulėtą rugpjūčio 3-iosios rytą entuziastingi baidarininkai (Kęstutis, Jurgita, Raimonda, Vacys, Simas ir Rūta) išsiruošė į žygį. Šį kartą plaukimas vyko vaizdinga Širvintos upe. Ši upė garsėja riedulių gausa, ir jų tikrai buvo nemažai. Žygeiviams teko ne vieną tokį vandenyje stūksantį akmeninį poną apiplaukti, baidare brūkštelint per šoną. Nors kliūčių buvo galybė, visi baidarininkai sėkmingai pasiekė finišą. Tiesa, vienam žygeiviui teko išsimaudyti Širvintos upėje su visa baidare, bet viskas baigėsi laimingai.

Šiek tiek pailsėję po kelių valandų plaukimo, žygio dalyviai kibo statyti palapines, kurti laužą, iš kuprinių traukti gardumynus. O tada prasidėjo kulinarijos šou: buvo daromi mėsainiai, ant laužo kepamos daržovės ir šašlykai, o jau užkandžių visų ir neišvardysi. Nejučiomis sutemo, pasirodė pirmosios žvaigždės, kol galiausiai jų buvo pilnas dangus. Dar šiek tiek pasėdėję prie laužo, žygio dalyviai išsiruošė ilsėtis.

Sekmadienio rytas išaušo nepaprastai šiltas ir saulėtas, tad žygeiviai gaivinosi vėsiame Širvintos vandenyje, ilsėjosi ant smėlėtų upės krantų. Taip praėjo didžioji dalis dienos ir atėjo laikas šauniesiems baidarininkams važiuoti namo.